Co można zabrać do samolotu w bagażu głównym
Poradnik

Co można zabrać do samolotu w bagażu głównym

Wyjazd na zagraniczne wakacje to moment, kiedy zaczynamy pakować bagaż. Zanim rozpoczniemy pakowanie walizki warto sprawdzić, jakie obowiązują pasażerów standardy, jeżeli chodzi o wymiary. Osoby, które nie mają doświadczenia w podróży samolotem muszą sprawdzić m.in. wagę bagażu, ponieważ za jej przekroczenie mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty na lotnisku. Kraków lotnisko parking to ostatnie miejsce, gdzie wszyscy mają szansę na sprawdzenie zawartości swojego bagażu głównego i jego zawartości.

Rzeczy do bagażu

Ogólnie można powiedzieć, że do bagażu głównego, który znajdzie się w luku bagażowym, można włożyć wszystko to czego nie można włożyć do bagażu podręcznego. Duży akcent położony jest tutaj na przedmioty ostre, które najczęściej można znaleźć w damskich kosmetyczkach. Mowa tutaj o cążkach i pilniczkach, która każda pani ma zawsze przy sobie – nawet, jeżeli nie podróżuje samolotem. W bagażu głównym znajdzie się także miejsce na narzędzie, jeżeli ktoś będzie miał w planach je przewieźć samolotem.

Co można przewieźć?

Oczywiście w bagażu głównym znajdzie się również miejsce na ubrania u buty, które zawsze należy mieć w czasie podróży. Ludzie mają wątpliwości odnośnie płynów. Okazuje się, że do walizki można włożyć wina czy lokalne alkohole jako pamiątka z podróży. Przy czym ich ilość może być kontrolowana przez celników, ponieważ przepisy mogą określać ile takich alkoholi może znajdować się w bagażu. Chyba nikt nie chce, aby owe „pamiątki” z podróży zostały zarekwirowane na lotnisku.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *